Marketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbHMarketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbH
Prázdninový regionHospodářský regionKulturní regionRegionální management

Příjezd

Příjezd do Horní Lužice je hračkou! Díky dobré, propojené infrastruktuře lze bez problémů cestovat po celém regionu jak autem, tak i vlakem nebo veřejnou hromadnou dopravou.

Letadlem

Do Horní Lužice můžete přicestovat letadlem přes nedaleké letiště v Drážďanech. Z letiště se dostanete přímo do regionu vlakem nebo autem během několika minut. Linka městské dráhy S2 spojuje terminál s nádražími Drážďany- Nové Město (Dresden-Neustadt) a Hlavním nádražím, odkud jezdí regionální vlaky do Horní Lužice. Na letišti najdete také taxislužbu a všechny mezinárodní pronajímatele vozidel. Bližší informace k tomu jsou uvedeny na internetových stránkách letiště.

Letiště Drážďany

Vlakem

Všechna důležitá centra Horní Lužice jsou rychle a pohodlně dostupná prostřednictvím Německé dráhy (Deutsche Bahn) a Východoněmecké železnice (Ostdeutsche Eisenbahn GmbH / ODEG). Aktuální jízdní řády jsou uvedeny na internetových stránkách.

Deutsche Bahn (Německá dráha)

Ostdeutsche Eisenbahn GmbH (Východoněmecké železnice s.r.o.)

Autem

Do Horní Lužice se dostanete velmi dobře autem po dálnici č. 4 (z Drážďan resp. Polska), 13 (z Berlína), 17 (z Prahy) a po spolkových silnicích č. 6, 9 (z České Lípy/Česko), 96 (z Cottbusu), 97 (z Cottbusu a Drážďan), 156 (z Weißwasser), R35/178 (z Liberce/Česko).

Veřejnou hromadnou dopravou

Autobusovou dopravu zajišťují 2 společnosti pro integrovanou dopravu Zweckverband Verkehrsverbund Oberlausitz-Niederschlesien (ZVON) a Verkehrsverbund Oberelbe (VVO). Jízdní řády a další informace najdete v internetu.

Účelový svaz Systém integrované dopravy Horní Lužice - Dolní Slezsko

Systém integrované dopravy Horní Polabí

Dálkové cyklostezky

Cyklisté mohou přijet do Horní Lužice také po dálkových cyklostezkách, např. po "Cyklostezce Odra-Nisa" („Oder-Neiße-Radweg“) nebo po "Sprévské cyklostezce" („Spreeradweg“).

Dresden International (Flughafen Dresden)

Kontakt

Marketing-Gesellschaft
Oberlausitz-Niederschlesien mbH

Humboldtstraße 25
02625 Bautzen

Telefon: +49 (3591) 4877-0
Telefax: +49 (3591) 487748

info@oberlausitz.com

Příjezd: poloha na plánku města u Googe Maps