Marketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbHMarketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbH
Region turystycznyRegion gospodarczyRegion kulturowyZarząd Regionu

Region kulturowy Górne Łużyce - Dolny Śląsk

Poza niezwykłymi krajobrazami i uprzejmymi gospodarzami, Górne Łużyce przekonują do siebie przede wszystkim fascynującą kulturą.

Oberlausitz.Kulturell – to atrakcyjne oferty dla turystów zwiedzających miasta i zainteresowanych kulturą, podążających śladami górnołużyckiego Związku Sześciu Miast, sakralnym szlakiem kulturowym Via Sacra na styku trzech państw Niemiec - Polski - Czech oraz unikatowej kultury parkowo-ogrodowej Górnych Łużyc.

Region dostarcza wielu barwnych doznań kulturalnych: organizowane są tu koncerty od jazzu po klasykę, festiwale muzyczne, teatry uliczne, inscenizacje światła i dźwięku i wyjątkowe przedstawienia teatru letniego w Görlitz, Budziszynie i Jonsdorfie w Górach Żytawskich.

Serbołużycka kultura z jej bogatą tradycją kultywowana jest w tym dwujęzycznym regionie między Budziszynem (Bautzen), Kamieńcem (Kamenz), Wojrowicami ( Hoyerswerda) i Slepo ( Schleife). W Niemiecko-Serbołużyckim Teatrze Ludowym w Budziszynie - jedynym w Niemczech dwujęzycznym teatrze - regularnie odbywają się przedstawienia w języku niemieckim i serbołużyckim. Zaś Serbołużycki Zespół Narodowy gościł już na wielu scenach zagranicą.

Szeroka oferta kulturalna sięga od jazzu poprzez muzykę klasyczną, teatr i tradycję po elektroniczne transformacje dźwięku. Przez cały rok. Serdecznie zapraszamy!

W skład Obszaru Kulturowego wchodzą powiaty Budziszyn i Görlitz. Najwyższym gremium jest Konwent Kultury.

Kontaktować można się za pośrednictwem sekretariatu Obszaru Kulturowego (Kulturraumsekretariat).

Kontakt

Marketing-Gesellschaft
Oberlausitz-Niederschlesien mbH

Humboldtstraße 25
02625 Bautzen

Telefon: +49 (3591) 4877-0
Fax: +49 (3591) 487748

info@oberlausitz.com

Dojazd: Położenie patrz plan miasta w Google Maps