Marketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbHMarketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbH

Kulturní region Horní Lužice-Dolní Slezsko

Kromě nevšední krajiny a vlídných hostitelů přesvědčuje Horní Lužice především také fascinující kulturou.

Oberlausitz.Kulturell - to jsou atraktivní nabídky pro návštěvníky měst a turisty zajímající se o kulturu po stopách hornolužického Šestiměstí, sakrální kulturní trasy Via Sacra v trojmezí Německo-Polsko-Česko a jedinečné zahradní kultury v Horní Lužici.

Vybrat si lze z široké nabídky kulturních zážitků: koncerty od džezu po klasiku, hudební slavnosti a festivaly, pouliční divadlo, inscenace využívající světlo a hudbu a mimořádná představení letních divadel ve Zhořelci (Görlitz), Budyšíně (Bautzen) a Jonsdorfu v Žitavských horách (Jonsdorf im Zittauer Gebirge).

Lu ž ickosrbská kultura s jejími obyčeji a tradicemi je pěstována v dvojjazyčném regionu v oblasti měst Budyšín (Bautzen), Kamenz, Hoyerswerda a Schleife. V Německo-lužickosrbském lidovém divadle v Budyšíně (Deutsch-Sorbisches Volkstheater Bautzen), jediném dvojjazyčném divadle v Německu, se pravidelně konají představení v němčině a lužické srbštině. Lužickosrbský národní soubor hostuje na mnoha mezinárodních jevištích.

Paleta sahá od džezu přes klasickou hudbu, divadlo a tradiční umění až po elektronické hudební transformace. Po celý rok. Jste srdečně vítáni!

Kulturní oblast zahrnuje okresy Budyšín (Bautzen) a Zhořelec (Görlitz). Nejvyšším grémiem je kulturní konvent.

Kontaktním partnerem je sekretariát kulturní oblasti.

Kontakt

Marketing-Gesellschaft
Oberlausitz-Niederschlesien mbH

Humboldtstraße 25
02625 Bautzen

Telefon: +49 (3591) 4877-0
Telefax: +49 (3591) 487748

info@oberlausitz.com

Příjezd: poloha na plánku města u Googe Maps